cicek

Guden Hukuk Bürosu, uluslararası standartlarda hukuki hizmetler sunan İstanbul ve Londra merkezli uluslararası bir hukuk bürosudur.

Uluslararası tahkim, şirketler ve ticaret hukuku, enerji hukuku, yatırım danışmanlığı, fikri haklar, iş hukuku, gayrimenkul ve inşaat hukuku uzmanlık alanlarımız başta olmak üzere bir çok alanda hukuki hizmetler vermekteyiz.

Büromuz, Londra merkezli Nova Law LLP’nin kurucu ortağıdır. Nova Law LLP tecrübeli ortakları ile Italyan, Türk, İngiliz, Suudi Arabistan ve uluslararası hukuk alanlarında geniş çaplı ve yüksek kaliteli hizmetler sunan uluslararası hukuk bürosudur.

Guden Hukuk Bürosu hem Türkiye hem de İngiltere’de avukatlık yetkisine sahip Av. Ali Güden tarafından kurulmuştur.

Ali Güden, Guden Hukuk Bürosu’nu kurmadan önce Türkiye’nin önde gelen bir inşaat ve enerji şirketinde hukuk müşaviri olarak çalışmıştır. Öncesinde Londra’da 10 yılı aşkın süre çalışarak uluslararası hukuk alanında kapsamlı tecrübeye sahip olmuştur.

Uluslarası hukuk konularında yüksek tecrübeye sahip Avukat Ali Güden tarafından kurulan Guden Hukuk Bürosu uluslararası şirket ve yatırımcılara Türkiye’de yaptıkları işler ile ilgili, Türk şirket ve girişimcilere de yurtdışındaki faaliyet ve yatırımları ile ilgili hukuki hizmetler sunmaktadır.

Ekibimiz

Ali Güden

Kurucu Ortak

Atıl Ugur

Avukat

Nazlı Eda Ergen

Stajyer Avukat

Natalya Alyeksyeyeva

Danışman

Hakan Huseyin

Yeminli Mali Müşavir, İngiltere

Haberler ve Makaleler  

İngiltere’de Hukuki Yargılama Usulü ( Dava Takipleri)

Ali Güden  Comments (0)
Diğer hukuk sistemlerinin aksine, İngiliz Hukuku’nun kodlanmış tek bir kaynağı yoktur. İngiliz Hukuku, Parlamento tarafından alınan kanunlardan ve mahkemelerin verdiği kararlardan oluşmaktadır. İngiliz Mahkemeleri mevzuatı yorumlarken ve karar verirken, kendisine eşdeğer veya daha yüksek statüdeki...

İngiltere Türk İş Adamı Vizesi – Ankara Anlaşması

Ali Güden  Comments (0)
İngiltere Türk İş Adamı Vizesi – Ankara Anlaşması Kimler Başvurabilir? Bu vizeye, Türk vatandaşı olan, Birleşik Krallık ’ta yeni bir iş kurmayı veya kurulmuş bir işe katılmayı amaçlayan, Birleşik Krallık’ın bu vizeye başvurmak için aradığı nitelikleri taşıyan kişiler...

Müvekkil görüşleri  

 • Ali, Londra’daki şirketim için bana önemli bilgiler veren ve hukuki hizmet sağlayan, kendisini mesleğine adamış bir avukattır.

  Tolga Eryoldaş

  Ortak, Yeni İnsan İnsan Kaynakları ve Danışmanlık Hizmetleri

 • Ali ile çalışmak büyük bir zevk. Çok geniş bir iş çevresi var ve çok iyi yönlendirmeler yapabiliyor.

  Sarah-Jane Sherwood

  CEO at Communicate Blue

 • Ali ile havacılık hukukuna dair çözülmesi zor bir davada çalışma fırsatım oldu. Ali sadece hukuki detayları anlamadaki uzmanlığıyla değil aynı zamanda ticari konulardaki bilgisiyle avukatlar arasında sık rastlanmayan bir konuma sahip olmasıyla çok bilgili ve profesyonel bir avukattır; bu nedenle onu düşünmeden herkese önerebilirim.

  Andreas Brosig

  MTU Maintenance Berlin-Brandenburg GmbH